BEARDEDHAMMERS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


WARHAMMER GAMING GROUP
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Λέξεις Κλειδιά
deadzone griffon elves
Πρόσφατα Θέματα
» Warpath tournament 21/1/2018
Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΤρι Ιαν 16, 2018 7:32 pm από Ragnar

» South-Side by Gamers Castle
Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΔευ Μάης 29, 2017 4:21 pm από Ragnar

» Μαχη 5/1/17
Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 08, 2017 12:59 pm από Ragnar

» To group δραστηριοποιείται στο W40K?
Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΠεμ Νοε 03, 2016 4:27 pm από Ragnar

» Path to glory rounds
Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΤετ Νοε 02, 2016 8:39 am από Ragnar

» Warbands
Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΤετ Σεπ 07, 2016 7:53 pm από Ragnar

» Iron Keep-Path to Glory Campaign
Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΤετ Σεπ 07, 2016 11:10 am από Ragnar

» Age of Sigmar FAQ
Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΤρι Σεπ 06, 2016 8:28 pm από Ragnar

» BeardedHammers Infinity League
Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΔευ Αυγ 01, 2016 4:49 pm από Ragnar

Πλοήγηση
 Αρχική
 Ευρετήριο
 Κατάλογος Μελών
 Προφίλ
 Συχνές Ερωτήσεις
 Αναζήτηση
Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

 

 Aloha σε ολους!!!

Πήγαινε κάτω 
+9
nickthegreek
Reaper
Shieldwolf
Ragnar
sonbad
hellbringer1996
andreasch
Boromir
Candabraxis
13 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Candabraxis

Candabraxis


Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 16/03/2014
Τόπος : Πετρουπολη

Aloha σε ολους!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Aloha σε ολους!!!   Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΚυρ Μαρ 16, 2014 11:22 pm

Γεια σας το ονομα μου ειναι Χριστοφορος μενω στην Πετρουπολη και προσφατα ξεκινησα Warhammer(Αρκετα χρονια με Lord of the rings SBG και γενικα οτι εχει να κανει με fantasy).
Μιασ και σας βρηκα θα ηθελα να ρωτησω:ο στρατος των Skaven λεει τπτ? γιατι αφου πηρα το Island of blood λεω να φτιαξω αυτο το στρατο αν και μου αρεσαν τα Vampire Very Happy
Αυτα!Καλως σασ βρηκα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Boromir

Boromir


Αριθμός μηνυμάτων : 410
Ημερομηνία εγγραφής : 15/02/2012
Ηλικία : 40
Τόπος : Nikaia

Aloha σε ολους!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aloha σε ολους!!!   Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΚυρ Μαρ 16, 2014 11:27 pm

Kαλως ηρθες και στο κλαμπ αλλα και στο παιχνιδι.
Skaven χμ δεν ειμαι ο καταλληλος να σου πω αλλα σιγουρα θα σου πουν τα υπολοιπα παιδια.
Αν σου αρεσει η θεματολογια και τα μοντελα σιγουρα μπορω να πω οτι ειναι ενδιαφερον παιχτικα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch

andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1190
Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2012
Ηλικία : 42
Τόπος : here and there...

Aloha σε ολους!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aloha σε ολους!!!   Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΚυρ Μαρ 16, 2014 11:54 pm

Καλως ήλθες στο φόρουμ μας! Άλλος ένας μετά τον φίλο master chief που έχει ασχοληθεί με το lotr (τελικά καλά έκανα και δεν έδωσα τους rohan). Ελπίζω να έχουμε την ευκαιρία να παίξουμε!
Όσο για τα ποντίκια είναι στρατός με πάρα πολλές επιλογές. Αρκετά ευχάριστος στο παιχνίδι, θεματολογία αλλά και το μάτι καθώς γεμίζουν το τραπέζι! Έχω ποντίκια αλλά δεν τα έχω παίξει ποτέ καθώς δεν είναι ο βασικός μου στρατός. Προτιμούμε την order πλευρά. Σίγουρα όμως θα σου πούν πιο συγκεκριμένα τα παιδιά που παίζουν ποντίκια! Ευτυχώς έχουμε την τύχη να έχουμε όλους τους στρατούς απο 2 και τρείς φορές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hellbringer1996

hellbringer1996


Αριθμός μηνυμάτων : 99
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2013
Ηλικία : 28
Τόπος : Άνω Λιόσια-Αττική

Aloha σε ολους!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aloha σε ολους!!!   Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΔευ Μαρ 17, 2014 12:49 am

Καλως ηρθες φιλε και ασχετα απο το οτι εχω φαει χοντρο σκαλωμα με νανους(βλ. κοντους) θα μπορουσα να πω οτι οπτικα τα ποντικια δεν ειναι και ασχημα...Παντως τοσο fabulous οσο τ high elves τιποτα αλλο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sonbad

sonbad


Αριθμός μηνυμάτων : 294
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2012

Aloha σε ολους!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aloha σε ολους!!!   Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΔευ Μαρ 17, 2014 12:52 am

πολλα μοντελα,ωραια μοντελα κι αν δε σε πειραζει το random που εχουν(μπορεις ανετα να σκοτωσεις και δικιες σου μοναδες) ειναι πολυ ωραιος στρατος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ragnar

Ragnar


Αριθμός μηνυμάτων : 2411
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ιλιον-Αττικης

Aloha σε ολους!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aloha σε ολους!!!   Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΔευ Μαρ 17, 2014 7:36 am

Γεια σου Χριστοφορε και καλως ηρθες στην παρεα!Πετροπουλιωτης κιολας,γειτονας!
Skaven λοιπον.Ναι αξιζουν και παικτικα και θεματικα και απο αποψη μινιατουρας.
Πολυ καλος στρατος που βοηθαει τον παικτη επανω στο τραπεζι.Το μονο μειονεκτημα που πιστευω οτι εχει ειναι οτι χρειαζεσαι αρκετες μινιατουρες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf

Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 323
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2013

Aloha σε ολους!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aloha σε ολους!!!   Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΔευ Μαρ 17, 2014 9:45 am

Καλημέρα και από μένα! cheers 

Έπαιζα skaven για ένα μεγάλο μέρος του '13, μπορώ να σου πω ότι εάν έχεις πόρωση (διότι θα τη χρειαστείς) είναι ωραίος στρατός. Και αυτό το λέω διότι όλοι οι στρατοί είναι όμορφοι αλλά βαμμένοι είναι το κάτι άλλο. Και για να βάψεις skaven, θέλεις πόρωση! Very Happy 
Πάρα πολλά μοντέλα στο τραπέζι, φθηνά και αναλώσιμα. Ο μόνος στρατός από τους 15 που παίζει war of attrition, δηλαδή να φθείρεις τον άλλον με τον αριθμό των στρατιωτών σου και όχι τη ποιότητα. Έχει και κάτι μονάδες που αντέχουν λίγο παραπάνω ξύλο βέβαια, αλλά δεν είναι τέτοια η ιδεολογία του. Εάν πας να παίξεις τον αντίπαλο μόνο τίμιο ξύλο στα ίσα, θα χάσεις Idea 
Arrow Πλεονεκτήματα:
1.Πάρα πολύ ελαστικός στρατός στου πως θέλεις να παίξεις.
2.Καινούρια μοντέλα (πολλά πλαστικά) και όμορφα.
3.Διαθέσιμο starter pack από το οποίο βρίσκεις εύκολα φθηνά μοντέλα. Κάτι που έχουν λίγοι στρατοί.

Arrow Μειονεκτήματα:
1. Οικονομικό.Θέλεις πολλά μοντέλα για ν'αρχίσεις. Υπολόγισε 200 για να πέσεις μέσα, και ύστερα εμπλουτίζεις.
2. Θέλεις πολλές ώρες και κόπο για να τον βάψεις ένα τέτοιο στρατό.
3. Είναι πολλοί οι ειδικοί κανόνες του στρατού. Παικτικά όχι στρατός που θα πρότεινα σε καινούριο παίχτη.


Από κει και πέρα, είναι θέμα όπως είπαμε... πόρωσης! Εάν γουστάρεις, όρμα!  Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reaper

Reaper


Αριθμός μηνυμάτων : 674
Ημερομηνία εγγραφής : 11/02/2012
Ηλικία : 34
Τόπος : Αθηνα

Aloha σε ολους!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aloha σε ολους!!!   Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΔευ Μαρ 17, 2014 10:30 am

Καλως ηρθεσ κ απο εμενα!αν κ το βιβλιο των skaven ειναι παλιο μια χαρα στεκεται!!αν σου αρεσουν τα μοντελα κ η θεματολογια τους τοτε μην το σκεφτεσαι!ολοι οι στρατοι ειναι καλοι στα σωστα χερια!απλως μερικοι σε βοηθουν κ σου συνχωρουν λαθοι ενω αλλοι οχι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nickthegreek

nickthegreek


Αριθμός μηνυμάτων : 374
Ημερομηνία εγγραφής : 24/10/2012
Τόπος : Middle Earth

Aloha σε ολους!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aloha σε ολους!!!   Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΔευ Μαρ 17, 2014 2:31 pm

Χαίρετε και απο μένα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Candabraxis

Candabraxis


Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 16/03/2014
Τόπος : Πετρουπολη

Aloha σε ολους!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aloha σε ολους!!!   Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΔευ Μαρ 17, 2014 3:26 pm

Ευχαριστω ολους για το Welcome!
Οσο αφορα την πορωση....και βεβαια υπαρχει!!!Οποτε οπως το βλεπω παω βουυυρ για ποντικομουρες Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ragnar

Ragnar


Αριθμός μηνυμάτων : 2411
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ιλιον-Αττικης

Aloha σε ολους!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aloha σε ολους!!!   Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΔευ Μαρ 17, 2014 3:41 pm

μιας και εισαι πετροπουλιωτης ναξερεις οτι ο χωρος μας βρισκεται λιγο κατω απο το Απολις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch

andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1190
Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2012
Ηλικία : 42
Τόπος : here and there...

Aloha σε ολους!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aloha σε ολους!!!   Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΔευ Μαρ 17, 2014 3:57 pm

Αν σε ψήνει σήμερα στις 6.30 παίζω παιχνίδι για ένα campaign που τρέχουμε. Κανονικά παίζω με empire αλλά για τεχνικούς λόγους θα έχω ποντίκια για φιγούρες αντί τις κανονικές. Αν θές έλα να γνωριστούμε και να δείς και απο κοντά κάποιες απο τις φιγούρες των ποντικιών!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
olethros

olethros


Αριθμός μηνυμάτων : 417
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2012

Aloha σε ολους!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aloha σε ολους!!!   Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΔευ Μαρ 17, 2014 4:13 pm

Επίσης αύριο θα παίζω εγώ με κανονικά ποντίκια (ουρές, μουσούδες κτλ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Candabraxis

Candabraxis


Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 16/03/2014
Τόπος : Πετρουπολη

Aloha σε ολους!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aloha σε ολους!!!   Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΔευ Μαρ 17, 2014 9:00 pm

Ευχαριστω για το inv αλλα το ειδα αργα Sad
και αυριο εχω βαρδεια..
Θα ηθελα παντως να ερθω να γνωριστουμε ειμαι και κοντα στο Απολις οποτε super και να μαθω το παιχνιδι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Master Chief

Master Chief


Αριθμός μηνυμάτων : 67
Ημερομηνία εγγραφής : 05/03/2014
Ηλικία : 31
Τόπος : Περιστέρι

Aloha σε ολους!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aloha σε ολους!!!   Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΔευ Μαρ 17, 2014 9:06 pm

Χαιρετώ κι εγώ!  cheers   Μιας και θα ασχοληθείς με τα ποντίκια μήπως σε ενδιαφέρει να ξεφορτωθείς τα high elves σε μαι λογική τιμή; Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spartan

Spartan


Αριθμός μηνυμάτων : 389
Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

Aloha σε ολους!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aloha σε ολους!!!   Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΤρι Μαρ 18, 2014 12:06 am

γεια κ απο μενα.. καλωςήρθες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ragnar

Ragnar


Αριθμός μηνυμάτων : 2411
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ιλιον-Αττικης

Aloha σε ολους!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aloha σε ολους!!!   Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΤρι Μαρ 18, 2014 5:20 am

την Κυριακη εχουμε ενα τουρνουα σε συνεργασια με τους Μερακληδες,αν εχεις χρονο περνα.Στειλε μου πμ αν ειναι σου στειλω την διευθυνση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THANQUOL

THANQUOL


Αριθμός μηνυμάτων : 95
Ημερομηνία εγγραφής : 15/10/2013
Ηλικία : 37
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Aloha σε ολους!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aloha σε ολους!!!   Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΤρι Μαρ 18, 2014 9:50 am

The eye of the Horned Rat welcomes you!  Wink 
Ο υπόκοσμος μας μεγαλώνει... cheers πολύ χαίρομαι !!!
Δυσκολούτσικος στρατός για παίχτες που έχουν το στρατηγικό μικρόβιο μέσα τους, με τεράστια ευελιξία σε στήσιμο και παίξιμο...
Αν είσαι υπερτασικός δεν θα στο συνιστούσα Razz αλλά αν σ κάτσει η αξία της νίκης με τα ποντίκια είναι ανεκτίμητη και το συναίσθημα σχεδόν ηδονικό  Cool 
Skaven και δεν είμαι καλά!!!  cheers 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Candabraxis

Candabraxis


Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 16/03/2014
Τόπος : Πετρουπολη

Aloha σε ολους!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aloha σε ολους!!!   Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΤετ Μαρ 19, 2014 10:16 am

Δυστυχως τα elf τα εχω δωσει.Thanks ολους για το Welcome αλλη μια φορα!
Ragnar στελνω Pm.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf

Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 323
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2013

Aloha σε ολους!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aloha σε ολους!!!   Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΤετ Μαρ 19, 2014 11:30 am

Λες να τον αρχίσω στο ψήσιμο μπας και πάρει... Όρκς;!  Razz 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Candabraxis

Candabraxis


Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 16/03/2014
Τόπος : Πετρουπολη

Aloha σε ολους!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aloha σε ολους!!!   Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 22, 2014 9:40 pm

Ragnar έγραψε:
την Κυριακη εχουμε ενα τουρνουα σε συνεργασια με τους Μερακληδες,αν εχεις χρονο περνα.Στειλε μου πμ αν ειναι σου στειλω την διευθυνση.

Παιδες την Κυριακη τι ωρα θα μαζευτειτε για να περασω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reaper

Reaper


Αριθμός μηνυμάτων : 674
Ημερομηνία εγγραφής : 11/02/2012
Ηλικία : 34
Τόπος : Αθηνα

Aloha σε ολους!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aloha σε ολους!!!   Aloha σε ολους!!! I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 22, 2014 10:30 pm

Απο της 10ωρα το πρωι!!σε περιμενουμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Aloha σε ολους!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
BEARDEDHAMMERS :: Η Ταυτοτητα του Clan μας!! :: Πειτε μας για σας!!-
Μετάβαση σε: