BEARDEDHAMMERS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


WARHAMMER GAMING GROUP
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Λέξεις Κλειδιά
elves deadzone griffon
Πρόσφατα Θέματα
» Warpath tournament 21/1/2018
Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΤρι Ιαν 16, 2018 7:32 pm από Ragnar

» South-Side by Gamers Castle
Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΔευ Μάης 29, 2017 4:21 pm από Ragnar

» Μαχη 5/1/17
Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 08, 2017 12:59 pm από Ragnar

» To group δραστηριοποιείται στο W40K?
Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΠεμ Νοε 03, 2016 4:27 pm από Ragnar

» Path to glory rounds
Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΤετ Νοε 02, 2016 8:39 am από Ragnar

» Warbands
Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΤετ Σεπ 07, 2016 7:53 pm από Ragnar

» Iron Keep-Path to Glory Campaign
Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΤετ Σεπ 07, 2016 11:10 am από Ragnar

» Age of Sigmar FAQ
Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΤρι Σεπ 06, 2016 8:28 pm από Ragnar

» BeardedHammers Infinity League
Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΔευ Αυγ 01, 2016 4:49 pm από Ragnar

Πλοήγηση
 Αρχική
 Ευρετήριο
 Κατάλογος Μελών
 Προφίλ
 Συχνές Ερωτήσεις
 Αναζήτηση
Μάρτιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

 

 Previews και νέα από τα releases μας...

Πήγαινε κάτω 
+11
Eldrac
nickthegreek
Spartan
Reaper
olethros
THANQUOL
pinky
Boromir
andreasch
Ragnar
Shieldwolf
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Boromir

Boromir


Αριθμός μηνυμάτων : 410
Ημερομηνία εγγραφής : 15/02/2012
Ηλικία : 40
Τόπος : Nikaia

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΤετ Απρ 30, 2014 10:40 am

Respect!Ελα τα goblin chariot επιτελους να γινονται ομορφα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf

Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 323
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2013

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΠαρ Μάης 23, 2014 1:15 pm

Έχουμε ανοίξει πειραματικά για λίγα λεπτά την ιστοσελίδα με λίγα από τα καινούρια προϊόντα.
Όποιος είναι μέσα μπορεί να δεί... αλλιώς μάλλον 28-29/05....  Idea 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Boromir

Boromir


Αριθμός μηνυμάτων : 410
Ημερομηνία εγγραφής : 15/02/2012
Ηλικία : 40
Τόπος : Nikaia

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΠαρ Μάης 23, 2014 6:22 pm

Σνιφ!!!Δεν προλαβα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Boromir

Boromir


Αριθμός μηνυμάτων : 410
Ημερομηνία εγγραφής : 15/02/2012
Ηλικία : 40
Τόπος : Nikaia

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΠαρ Μάης 23, 2014 9:39 pm

Ομορφα πολυ και τα δυο παιδια.Μπραβο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf

Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 323
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2013

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΤετ Μάης 28, 2014 7:42 pm

"Charging Forest" has been released... we are getting good!  Twisted Evil

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 MountainOrcGreatWolfChariotbyShieldwolfMiniatures_zps87eedba0
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Boromir

Boromir


Αριθμός μηνυμάτων : 410
Ημερομηνία εγγραφής : 15/02/2012
Ηλικία : 40
Τόπος : Nikaia

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΠεμ Μάης 29, 2014 10:23 am

Καλες πωλησεις παιδια!!!Μπραβο σας!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf

Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 323
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2013

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΠεμ Μάης 29, 2014 12:52 pm

Και αυτά μας άρεσαν πάρα πολύ, δε νομίζω σε αυτή τη κλίμακα να υπάρχει κάποιος που να πιστεύει ότι κυκλοφορεί κάτι καλύτερο και σε αυτή τη τιμή...  Cool 

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Great_Wolf_Pack_zps3801a98d
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf

Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 323
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2013

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΤετ Ιουν 18, 2014 1:04 pm

 Idea Και από τη Γερμανία καλά κρατούν τα νέα, δε ξέρω τι ακριβώς λέει αλλά θέλω να πιστεύω καλά...  Smile 

 Arrow  http://www.brueckenkopf-online.com/?p=110318

ΥΓ. Πάμε για Humans!!!!  cheers 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf

Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 323
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2013

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΤρι Ιουν 24, 2014 7:35 pm

Kαι τώρα έρχεται και ένα review από το Βέλγιο... πιστεύω τα παλλικάρια εκεί έκαναν (πάλι) πολύ καλή δουλειά  Very Happy 

 Arrow http://wargameterrain.blogspot.com.es/2014/06/shieldwolf-miniatures-resin-mountain.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf

Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 323
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2013

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΠαρ Ιουν 27, 2014 8:27 pm

Ένα από τα επόμενα μοντέλα μας είναι ο Human Arcane Sorcerer, o οποίος θα έχει δύο διαφορετικές εκδοχές για κεφάλι. Αυτές είναι εικόνες που βάζω αποκλειστικά στους Bearded Hammerers και είναι να μη δημοσιευθούν πουθενά παρακαλώ. Θα βαφτεί η μία εκδοχή από τις 2. Εγώ ξέρω ποιά προτιμώ περισσότερο, θέλω όμως και επιπλέον γνώμες για να δω τι προτιμάει η κοινότητα. Εσείς ποιά θα προτιμούσατε;  Smile 

1η εκδοχή

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 HumanArcaneSorcerer4_zps63ab5705

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 HumanArcaneSorcerer1stheadversion_zps4763ecb7

2η εκδοχή

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 HumanArcaneSorcerer2_zps7febd4c7

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 HumanArcaneSorcerer3_zpsc5b5a0b3
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
olethros

olethros


Αριθμός μηνυμάτων : 417
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2012

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΠαρ Ιουν 27, 2014 10:43 pm

Η μοϊκάνα τραβάει το ενδιαφέρον όσο να'ναι και είναι και σχετικα πρωτότυπη ειδικά για μάγο... ΑΛΛΑ ο γιουλ μπρινερ δίνει ευκαιρία για τρελό tribal τατουάζ σε όλο το κεφάλι. Σε ποιόν θα το δώσεις για βάψιμο; Ο Volomir δεν έκανε και πολύ καλή δουλειά με τα chariot, θέμα budget ήταν;

Ρε φίλε αυτή η κομπολόγα στο λαιμό τι ρόλο βαράει; δεν είναι λίγο άκυρη;
Δεν ξέρω αν έχει γίνει επίτηδες αλλά το staff φαίνεται να λειτουργεί ταυτόχρονα και σαν mace ... πολύ καλή ιδέα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf

Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 323
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2013

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΣαβ Ιουν 28, 2014 12:18 am

Τα chariots που έκανε ο Volomir δεν είχαν μειωμένο budget, αντιθέτως ο ζωγράφος πήρε ότι ζήτησε. Υπάρχει ένα κομμάτι που θεωρώ ότι μπορούσε να κάνει καλύτερα αλλά δε πιστεύω ότι στο σύνολο έχει κάνει κακή δουλειά. Αντιθέτως το εφέ της λάσπης νομίζω ότι είναι πολύ καλό και ειδικά με τα 360 που κάνουμε φαίνεται ακόμη καλύτερα.

Για το μάγο και εγώ προτιμώ την εκδοχή με τα μαλλιά αλλά περιμένω και από άλλους να πουν τη γνώμη τους (σελ.9 κάτω-κάτω) διότι δίνει πιό πολύ "κίνηση" στο μοντέλο. Ναι, το όπλο του μάγου έχει γίνει ώστε να είναι και close combat, θεωρώ πιό ρεαλιστικό να έχουν κάποιο όπλο πάνω τους παρά μόνο ένα ραβδάκι. Σε πόλεμο πάνε!

Η κομπολόγα που λες γύρω από το λαιμό του είναι αποσπώμενο κομμάτι και ο μοντελιστής πολύ να το προσθέσει εάν το επιθυμεί. Εμένα μου αρέσει, δε ξέρω. Θα τον προτιμούσες άνευ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Master Chief

Master Chief


Αριθμός μηνυμάτων : 67
Ημερομηνία εγγραφής : 05/03/2014
Ηλικία : 31
Τόπος : Περιστέρι

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΣαβ Ιουν 28, 2014 1:50 am

Πολύ βουδιστικό/ασιατικό μου κάνει το κομπολόι για δυτικό (αν κρίνει από τον σταυρό στην κοιλιά) μάγο. Αν δεν είχε τον σταυρό στην κοιλιά δένει ωραία με το καραφλό κεφάλι και δίνει την αίσθηση κινεζοιάπωνα μάγου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
olethros

olethros


Αριθμός μηνυμάτων : 417
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2012

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΣαβ Ιουν 28, 2014 2:12 am

Shieldwolf έγραψε:
Τα chariots που έκανε ο Volomir δεν είχαν μειωμένο budget, αντιθέτως ο ζωγράφος πήρε ότι ζήτησε. Υπάρχει ένα κομμάτι που θεωρώ ότι μπορούσε να κάνει καλύτερα αλλά δε πιστεύω ότι στο σύνολο έχει κάνει κακή δουλειά. Αντιθέτως το εφέ της λάσπης νομίζω ότι είναι πολύ καλό και ειδικά με τα 360 που κάνουμε φαίνεται ακόμη καλύτερα.
Τι να σ' πω, εμένα μου χτύπησε λίγο άσχημα μετά τη δουλειά του Amon. Ίσως είχε βάλει ψηλά τον πήχυ, τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα. Πάντως έχεις δίκιο ότι στο 360 φαίνεται καλύτερα, δεν το είχα προσέξει.

Shieldwolf έγραψε:
Η κομπολόγα που λες γύρω από το λαιμό του είναι αποσπώμενο κομμάτι και ο μοντελιστής πολύ να το προσθέσει εάν το επιθυμεί. Εμένα μου αρέσει, δε ξέρω. Θα τον προτιμούσες άνευ;
Υποθέτω το πρόβλημά μου είναι ότι δεν είναι κάτι σαφές, δεν καταλαβαίνω περί τίνος πρόκειται οταν το βλέπω και τελικά απλά μου θυμίζει ενα τεράστιο κομπολόι. Βέβαια αφου είναι αποσπώμενο δεν υπάρχει ζήτημα, θα σου πρότεινα στο site να έχεις και φωτό χωρίς αυτό ώστε να είναι σαφές και να μην αποθαρυνθεί κάποιος να το πάρει εξ'αιτίας αυτού.

all in all (που λένε και στο χωριό μου) ωραίο μινιατούρι, περιμένουμε τους υπόλοιπους humanάδες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MrBrasidas045

MrBrasidas045


Αριθμός μηνυμάτων : 176
Ημερομηνία εγγραφής : 11/02/2012

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΣαβ Ιουν 28, 2014 7:04 pm

olethros έγραψε:
ο γιουλ μπρινερ δίνει ευκαιρία για τρελό tribal τατουάζ σε όλο το κεφάλι.

και εγώ προτιμώ τον καραφλό μαγούλη, χτυπάει πιο ωραία στο μάτι. Η κίνηση της ρόμπας του δίνει ωραία αίσθηση στο μοντέλο.
Πράγματι ο κολιές στο λαιμό παραείναι μεγάλος, θα συμφωνήσω με τον Olethro, πρέπει να είναι ξεκάθαρο ότι μπορεί να αποσπαστεί από το μοντέλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ragnar

Ragnar


Αριθμός μηνυμάτων : 2411
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ιλιον-Αττικης

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΚυρ Ιουν 29, 2014 3:08 pm

παιδια και γω κλεινω προς τον Γιουλ Μπρινερ Very Happy 
συμφωνω για το "κομπολοι" προσωπικα δεν μου αρεσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf

Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 323
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2013

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΚυρ Ιουν 29, 2014 8:44 pm

Δε θα είναι όμως υπερβολικά γυμνός χωρίς κάτι εκεί...; μήπως να σκαλίζαμε κάτι άλλο;  Neutral 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Boromir

Boromir


Αριθμός μηνυμάτων : 410
Ημερομηνία εγγραφής : 15/02/2012
Ηλικία : 40
Τόπος : Nikaia

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΔευ Ιουν 30, 2014 12:13 am

Και τα δυο κεφαλια ειναι πολυ ωραια.θα μπορουσαν και τα δυο να ναι στο κιτ.Το κομπολοι με ολο το σεβασμο οχι.Αν γινει ενα μικροτερο μενταγιον ισως?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Boromir στις Δευ Ιουν 30, 2014 9:40 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf

Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 323
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2013

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΔευ Ιουν 30, 2014 8:24 am

Ναι, και τα 2 στο ίδιο kit θα είναι, άλλωστε αυτό το κάνουν και άλλοι και το βρίσκω πολύ απλό και πολύ έξυπνο.
Επομένως είναι καθαρό πλέον ότι το κομπολόϊ καταργείται και πάμε για αλυσιδούλα...  Cool 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch

andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1190
Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2012
Ηλικία : 42
Τόπος : here and there...

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΔευ Ιουν 30, 2014 10:31 am

Ίσως το κομπολόι (αφού πλέον έτσι καθιερώθηκε  Razz ) να θέλει ξανά sculpting για να κάθεται πιο σωστά στο σώμα. Η ιδέα του υπερμεγέθους κολιέ εμένα δεν με χαλάει γιατί μου θυμίζει κάτι απο manga. Λόγω του ότι μου αρέσει αυτή η αισθητική δεν με χαλάει καθόλου! Αντιθέτως! Τώρα σε άλλους δεν αρέσει, αλλά αυτό είναι υποκειμενικό στο γούστο του καθενός! Δεν μπορείς να τους πιάσεις όλους. Η καλύτερη επιλογή είναι αυτή που έκανες, το οτι είναι αποσπώμενο, αλλά όπως είπαν θα πρέπει με μία φώτο να το δείχνεις γιατί πολλοί δεν θα το καταλάβουν.
Τώρα για κεφάλι εμένα δεν με χαλάει καμία απο τις δύο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf

Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 323
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2013

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΔευ Ιουν 30, 2014 1:55 pm

andreasch έγραψε:
Ίσως το κομπολόι (αφού πλέον έτσι καθιερώθηκε  Razz ) να θέλει ξανά sculpting για να κάθεται πιο σωστά στο σώμα. Η ιδέα του υπερμεγέθους κολιέ εμένα δεν με χαλάει γιατί μου θυμίζει κάτι απο manga. Λόγω του ότι μου αρέσει αυτή η αισθητική δεν με χαλάει καθόλου! Αντιθέτως! Τώρα σε άλλους δεν αρέσει, αλλά αυτό είναι υποκειμενικό στο γούστο του καθενός! Δεν μπορείς να τους πιάσεις όλους. Η καλύτερη επιλογή είναι αυτή που έκανες, το οτι είναι αποσπώμενο, αλλά όπως είπαν θα πρέπει με μία φώτο να το δείχνεις γιατί πολλοί δεν θα το καταλάβουν.
Τώρα για κεφάλι εμένα δεν με χαλάει καμία απο τις δύο.

Mα υποτίθεται ότι αιωρείται από τη μαγικές δυνάμεις που ελκύει ο μάγος...  Sad 

Μάλλον θα το σκαλίσουμε λίγο πιό μικρό και θα το προσθέσουμε και αυτό σαν 2η ενναλακτική στο μενταγιόν (εκτός εάν τον αφήσει κανείς γυμνό...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch

andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1190
Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2012
Ηλικία : 42
Τόπος : here and there...

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΔευ Ιουν 30, 2014 4:02 pm

Δυστηχώς είναι πολύ δύσκολο να μπορέσεις να περάσεις την αίσθηση της αιώρησης. καλύτερα να το κάνεις κανονικά. Τουλάχιστον εμένα δεν μου έδωσε αυτή την αίσθηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Atrus

Atrus


Αριθμός μηνυμάτων : 80
Ημερομηνία εγγραφής : 04/08/2012
Ηλικία : 40
Τόπος : Pyramid-Temple of Tepok, Itza, Lustria

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΤρι Ιουλ 01, 2014 4:16 am

Αν επιτρέπεις μια παρέμβαση/ιδέα:

Συμφωνόντας απόλυτα με τον Andreasch, να καταφέρεις να απεικονίσεις αιωρούμενο αντικείμενο σε γλυπτό/μινιατούρα είναι εξαιρετικά δύσκολο λόγω φυσικών περιορισμών του μέσου που χρησημοποιείς. Τολμώντας να πάω παραπέρα (καθώς δεν είμαι καλήτεχνης), αυτό που προτείνω να κάνεις εφόσων επιθυμείς να κρατήσεις το amulet καθώς και να απεικονίσεις ύπαρξη μαγικής ενέργειας, όπως αναφέρεις χαρακτηριστικά, είναι:

1. Να το σχεδιάσεις ώστε να κάθεται σε οποιαδήποτε στάση του επιτρέπει να έρχεται κατά το λιγότερο δυνατό σε επαφή με το σώμα του μάγου και προφανώς να φαίνεται ότι υπακούει όσο λιγότερο γίνεται τους φυσικούς νόμους. Τυχαίο παράδειγμα, ένα πολύ μικρότερο amulet που κάθεται όμως όρθιο στο χέρι του μάγου είναι πολύ πιο πειστικό και καλαίσθητο απο ένα oversized που φαίνεται πως απλά στηρίζεται στο σώμα του.

Γενικά όμως:
"Magic is flashy", για τον περισσότερο κόσμο τουλάχιστον, όπως πολύ σωστά αναφέρεται σε ένα βιβλίο για RPG (DM's Guide, DnD 3rd Edition, ναι έχω τόσο καλή μνήμη :p) οπότε πιστεύω προσωπικά αν θέλεις να δώσεις στο μοντέλο accessories τότε fireballs, orbs, ice globes, burning weapons/clothing είναι κατ'εμενα καλήτερο. Κοινότηπο σίγουρα, αλλά συγχρόνως σχεδόν εγγυημένη αποδοχή απο το κοινό και μεγαλήτερη πιθανότητα να μπορεί να ανταποκριθεί (κυρίως λόγω εμπειρίας) ο sculptor/designer. Είναι όμως θέμα επιλογής παραδεχωμένος.

Ελπίζω να βοήθησα κάπως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf

Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 323
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2013

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΤρι Ιουλ 01, 2014 2:32 pm

Σαφώς και βοήθησες, αναλυτικότατος θα έλεγα. Δε κατάλαβα μόνο τι εννοείς με το "ένα πολύ μικρότερο amulet που κάθεται όμως όρθιο στο χέρι του μάγου", αλλά μάλλον θα κινηθούμε στο να σκαλίσουμε ένα πιό μικρό amulet που να κολλάει στο μάγο σα ξεχωριστό αντικείμενο...  Smile 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Atrus

Atrus


Αριθμός μηνυμάτων : 80
Ημερομηνία εγγραφής : 04/08/2012
Ηλικία : 40
Τόπος : Pyramid-Temple of Tepok, Itza, Lustria

Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Previews και νέα από τα releases μας... - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΤρι Ιουλ 01, 2014 4:23 pm

Shieldwolf έγραψε:
"ένα πολύ μικρότερο amulet που κάθεται όμως όρθιο στο χέρι του μάγου",

Κράτα το "ενα μικρότερο amulet", καθώς το "που κάθεται όμως όρθιο στο χέρι του μάγου" μέρος της πρότασης είναι αποτέλεσμα ολόκληρων 1.5secs of brainstorming άρα σημείωσε λάθος  Razz 

Shieldwolf έγραψε:
που να κολλάει στο μάγο σα ξεχωριστό αντικείμενο

Έχεις βρεί το ελιξήριο της επιτυχίας imo, με αυτή την άποψη. Budget επιτρέποντως το να δίνεις την ευκαιρία στον πελάτη να κάνει customize το μοντέλο όπως θέλει, είναι πολιτική που απλά κερδίζει Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Previews και νέα από τα releases μας...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 9Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Series Releases

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
BEARDEDHAMMERS :: Warhammer fantasy :: Modelling Lab :: ShieldWolf-
Μετάβαση σε: