BEARDEDHAMMERS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


WARHAMMER GAMING GROUP
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Λέξεις Κλειδιά
deadzone elves griffon
Πρόσφατα Θέματα
» Warpath tournament 21/1/2018
FLAMES OF WAR I_icon_minitimeΤρι Ιαν 16, 2018 7:32 pm από Ragnar

» South-Side by Gamers Castle
FLAMES OF WAR I_icon_minitimeΔευ Μάης 29, 2017 4:21 pm από Ragnar

» Μαχη 5/1/17
FLAMES OF WAR I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 08, 2017 12:59 pm από Ragnar

» To group δραστηριοποιείται στο W40K?
FLAMES OF WAR I_icon_minitimeΠεμ Νοε 03, 2016 4:27 pm από Ragnar

» Path to glory rounds
FLAMES OF WAR I_icon_minitimeΤετ Νοε 02, 2016 8:39 am από Ragnar

» Warbands
FLAMES OF WAR I_icon_minitimeΤετ Σεπ 07, 2016 7:53 pm από Ragnar

» Iron Keep-Path to Glory Campaign
FLAMES OF WAR I_icon_minitimeΤετ Σεπ 07, 2016 11:10 am από Ragnar

» Age of Sigmar FAQ
FLAMES OF WAR I_icon_minitimeΤρι Σεπ 06, 2016 8:28 pm από Ragnar

» BeardedHammers Infinity League
FLAMES OF WAR I_icon_minitimeΔευ Αυγ 01, 2016 4:49 pm από Ragnar

Πλοήγηση
 Αρχική
 Ευρετήριο
 Κατάλογος Μελών
 Προφίλ
 Συχνές Ερωτήσεις
 Αναζήτηση
Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

 

 FLAMES OF WAR

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Spartan

Spartan


Αριθμός μηνυμάτων : 389
Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

FLAMES OF WAR Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: FLAMES OF WAR   FLAMES OF WAR I_icon_minitimeΤετ Ιαν 09, 2013 1:45 pm

Παιδιά θέλω να ρωτήσω εάν έχει-παίζει FLAMES OF WAR.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch

andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1190
Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2012
Ηλικία : 42
Τόπος : here and there...

FLAMES OF WAR Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FLAMES OF WAR   FLAMES OF WAR I_icon_minitimeΤετ Ιαν 09, 2013 2:00 pm

Είναι ο Θάνος και ο Αλέξανδρος που παίζουν flames. Αν σε ενδιαφέρει μπορείς άνετα να μιλήσεις μαζί τους. Βέβαια υπάρχει και το bolt action που ψαχνόματε τώρα σε μεγαλύτερη κλίμακα αλλά ποιό οικονομικό και με εξ ίσου καλούς κανόνες που κάνουν ευχάριστο το παιχνίδι..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spartan

Spartan


Αριθμός μηνυμάτων : 389
Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

FLAMES OF WAR Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FLAMES OF WAR   FLAMES OF WAR I_icon_minitimeΤετ Ιαν 09, 2013 2:04 pm

αμα είναι έτσι να το κοιτάξω κι αυτό. Smile Όταν λες ''ψαχνόμαστε'' εννοείς πως έχετε ήδη και παίζετε ? ή τώρα θέλετε να πάρετε ? Επίσης εννοείς ότι μπορεί να πάρει και μορφή πρωταθλήματος ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch

andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1190
Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2012
Ηλικία : 42
Τόπος : here and there...

FLAMES OF WAR Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FLAMES OF WAR   FLAMES OF WAR I_icon_minitimeΤετ Ιαν 09, 2013 2:53 pm

Ήδη έχω κάνει εγώ αγορά 2 βασικών στρατών (γερμανών-αμερικάνων) είναι στα 28mm όπως και το warhammer. Οι μάχες δεν είναι με πολλές μονάδες όπως στο flames που γίνεται μάχη ανάμεσα σε ολόκληρα τάγματα, αλλά σε επίπεδο λόχου το πολύ οπου μπορεί να φανεί και η ηρωική κίνηση μοντέλων! Είναι αρκετά πιο ευέλικτο σε σχέση με το flames στη δημιουργία λίστας και σου δίνει μεγάλη ελευθερία στην επιλογή!

Τώρα σίγουρα ξεκινούν ο Νίκος με τον Σταύρο ενώ ενδιαφέρον έχουν δείξει και ο Θάνος με τον Αλέξανδρο και το Βασίλη. Όσο για τουρνουά δεν θα το λεκεγα καθώς είναι αρκετά πρόσφατο σε σχέση με το flames και στην Ελλάδα τώρα έρχεται. Επίσης έχω δεί οτι υπάρχουν και άλλοι μεμονομένοι στην αθήνα που ασχολούνται. Επίσης δεν θα έλεγα μορφή πρωταθλήματος αλλά σίγουρα μορφές campaign!

Μπορείς να δείς και το σχετικό πόστ που έχει γίνει για αυτό και να δείς και φώτο απο το πρώτο παιχνίδι. ΕΠίσης στο άλλο φόρουμ έχω γράψει και κάποια πράγματα για τους βασικούς κανόνες.

http://www.greekwarhammer.org/t7625-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spartan

Spartan


Αριθμός μηνυμάτων : 389
Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

FLAMES OF WAR Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FLAMES OF WAR   FLAMES OF WAR I_icon_minitimeΤετ Ιαν 09, 2013 3:30 pm

Πότε μπορείς να έρθω να μου δείξεις ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch

andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1190
Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2012
Ηλικία : 42
Τόπος : here and there...

FLAMES OF WAR Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FLAMES OF WAR   FLAMES OF WAR I_icon_minitimeΤετ Ιαν 09, 2013 4:05 pm

Την βδομάδα που μας έρχεται θα παιχτεί το τελευταίο παιχνίδι για το campaign (storm of chaos) απο εκεί και πέρα θα έχουμε πολύ περισσότερο χρόνο να αφιερώσουμε στο bolt action και είναι και κάτι που μου ζητούν και τα άλλα παιδιά. Σύντομα θα γίνει και το δέυτερο παιχνίδι και θα πώ σε όλους όσους ενδιαφέρονται να έρθουν να παίξουμε όλοι μαζί να το μαθαίνουμε!

Εδώ και το site τής εταιρείας που το βγάζει.

http://www.warlordgames.com/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spartan

Spartan


Αριθμός μηνυμάτων : 389
Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

FLAMES OF WAR Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FLAMES OF WAR   FLAMES OF WAR I_icon_minitimeΤετ Ιαν 09, 2013 4:22 pm

Την έχω δεί τη σελίδα..! Στέλνει Ελλάδα ? και εάν ναι πόσο είναι τα μεταφορικά ? Είμαι μέσα όποτε είναι για το παιχνίδι..ειδοποίησέ με .!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch

andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1190
Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2012
Ηλικία : 42
Τόπος : here and there...

FLAMES OF WAR Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FLAMES OF WAR   FLAMES OF WAR I_icon_minitimeΤετ Ιαν 09, 2013 4:29 pm

Στέλνει κανονικά Ελλάδα, τα μεταφορικά είναι 2 λίρες για παραγγελίες εώς 50 λίρες (το λένε αυτοί στη σελίδα τους δεν έχω κάνει τόσο μικρή παραγγελία για να ξέρω αν ισχύει) και απο τις 50 και πάνω είναι δωρεάν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spartan

Spartan


Αριθμός μηνυμάτων : 389
Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

FLAMES OF WAR Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FLAMES OF WAR   FLAMES OF WAR I_icon_minitimeΤετ Ιαν 09, 2013 4:30 pm

Ε και πάλι 2 λίρες δεν είναι κάτι.. μια χαρά..! τι αξίζει να αγοράσει κανείς για αρχή ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch

andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1190
Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2012
Ηλικία : 42
Τόπος : here and there...

FLAMES OF WAR Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FLAMES OF WAR   FLAMES OF WAR I_icon_minitimeΤετ Ιαν 09, 2013 4:40 pm

Το καλύτερο είναι τα army deals που έχει. Πέρνεις έτοιμη λίστα με λίγο απ'όλα και στους πόντους που θές. Εγώ αυτό έχω κάνει. Έχω πάρει τα army deals των γερμανών και αμερικάνων για 1000 πόντους. Αυτά βέβαια με upgrades μπορούν να φτάσουν και πολύ παραπάνω. Επίσης για τανκ δεν θα πάρεις πάνω απο 2-3 για να έχεις και επιλογές. Καθώς σου λέει οτι για κάθε 1000 πόντους να έχεις μόνο ένα άρμα. Βέβαια εσύ αν θές μπορείς να πάρεις και φούλ άρματα δεν σε εμποδίζει κάτι. Απλά οι κανόνες που δίνουν είναι για να υπάρχει μία ισορροπία δυνάμεων. Έτσι πέρνεις ένα light ένα medium και ένα heavy και ουσιαστικά τα καλύπτεις όλα. Τώρα για τα όπλα ή διαφορετικές εκδόσεις αρμάτων φυσικά και μπορείς να πάιζεις count as. Καθώς το panzer IV H με το G D και πάει λέγοντας δεν έχουν διαφορές σαν μοντέλα!

Επίσης απο τα πλαστικά κίτ μπορείς να φτιάξεις ομάδες όπως snipers και antitank teams ή hq χωρίς να χρειάζεται να αγοράσεις και τα ανεξάρτητα κιτάκια που υπάρχουν.

Τα βασικά που χρειάζεται πάντως για να αρχίσεις να παίζεις είναι μόνο ένα κίτ πεζικού. Με 20-25 μοντέλα (40 για τους ρώσσους) φτιάχνεις hq και 2 δiμοιρίες που είναι το ελάχιστο για να παίξεις.

Το βιβλίο των κανόνων φυσικά, αν και δεν είναι απαράιτητο. Μπορούμε να σκανάρουμε απο το δικό μου τις λίστες και τους κανόνες πίστεψέ με σε ένα παιχνίδι θα τους έχεις μάθει σχεδόν.

Τέλος μην πάρεις καθόλου ζάρια απο αυτά με τις εντολές! Είναι άχρηστα και υπάρχει η λύση των απλών ζαριών σε διαφορετικό χρώμα που ήδη έχουμε άπειρα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spartan

Spartan


Αριθμός μηνυμάτων : 389
Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2012

FLAMES OF WAR Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: FLAMES OF WAR   FLAMES OF WAR I_icon_minitimeΤετ Ιαν 09, 2013 4:55 pm

Ωραία περιμένω για game και εάν είναι και πάρω, θα σου πώ να μου σκανάρεις το βιβλίο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
FLAMES OF WAR
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
BEARDEDHAMMERS :: Warhammer fantasy :: Warhammer Cafe!!-
Μετάβαση σε: