WARHAMMER GAMING GROUP

ΦόρουμΦόρουμ  ΗμερολόγιοΗμερολόγιο  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών  Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Λέξεις Κλειδιά
elves griffon
Πρόσφατα Θέματα
» Warpath tournament 21/1/2018
Τρι Ιαν 16, 2018 7:32 pm από Ragnar

» South-Side by Gamers Castle
Δευ Μάης 29, 2017 4:21 pm από Ragnar

» Μαχη 5/1/17
Κυρ Ιαν 08, 2017 12:59 pm από Ragnar

» To group δραστηριοποιείται στο W40K?
Πεμ Νοε 03, 2016 4:27 pm από Ragnar

» Path to glory rounds
Τετ Νοε 02, 2016 8:39 am από Ragnar

» Warbands
Τετ Σεπ 07, 2016 7:53 pm από Ragnar

» Iron Keep-Path to Glory Campaign
Τετ Σεπ 07, 2016 11:10 am από Ragnar

» Age of Sigmar FAQ
Τρι Σεπ 06, 2016 8:28 pm από Ragnar

» BeardedHammers Infinity League
Δευ Αυγ 01, 2016 4:49 pm από Ragnar

Πλοήγηση
 Αρχική
 Ευρετήριο
 Κατάλογος Μελών
 Προφίλ
 Συχνές Ερωτήσεις
 Αναζήτηση
 2018
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Αλλαγή των εικόνων στην ιστοσελίδα

Πήγαινε κάτω 

Ποιός τύπος ταιριάζει καλύτερα
Ας το αφήσουμε λευκό ως έχει
58%
 58% [ 7 ]
Επιλογή 1
0%
 0% [ 0 ]
Επιλογή 2
0%
 0% [ 0 ]
Επιλογή 3
0%
 0% [ 0 ]
Επιλογή 4
25%
 25% [ 3 ]
Επιλογή 5
0%
 0% [ 0 ]
Επιλογή 6
0%
 0% [ 0 ]
Επιλογή 7
0%
 0% [ 0 ]
Επιλογή 8
0%
 0% [ 0 ]
Επιλογή 9
17%
 17% [ 2 ]
Σύνολο Ψήφων : 12

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Shieldwolf

Αριθμός μηνυμάτων : 323
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Αλλαγή των εικόνων στην ιστοσελίδα   Σαβ Απρ 12, 2014 6:26 pm

Αποφάσισα ν'ακολουθήσω τη συμβουλή να αλλάξουν οι εικόνες στην ιστοσελίδα μιας και το λευκό δεν είναι ότι καλύτερο ενώ υπάρχουν και τα 360 για κάποιον που θεωρεί ότι έτσι κρύβονται ατέλειες. Επίσης καλό είναι να το κάνω από τώρα διότι όσο περνάει ο καιρός, τόσο μαζεύεται καινούριο υλικό και μετά η όποια αλλαγή θα είναι πολύ πιό δύσκολη.
Arrow Θέλω λοιπόν τις γνώμες σας... Smile 

Έτσι είναι η κανονική σημερινή του μορφή

Και αυτές είναι οι εναλλακτικές επιλογές:

Επιλογή 1

Επιλογή 2

Επιλογή 3

Επιλογή 4

Επιλογή 5

Επιλογή 6

Επιλογή 7

Επιλογή 8

Επιλογή 9

Προφανώς το ίδιο φόντο θα πάει σε όλες τι μινιατούρες που υπάρχουν και θα χρησιμοποιείται και για ότι μελλοντικό.
Εκτός εάν έχετε κάτι άλλο διαφορετικό να προτείνετε, είμαι όλος αυτιά Exclamation 

Σας ευχαριστώ  Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
Master Chief

Αριθμός μηνυμάτων : 67
Ημερομηνία εγγραφής : 05/03/2014
Τόπος : Περιστέρι

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή των εικόνων στην ιστοσελίδα   Σαβ Απρ 12, 2014 7:14 pm

Προσωπικά προτιμώ το άσπρο, δεν τραβάει και την προσοχή από τις μινιατούρες.
andreasch

Αριθμός μηνυμάτων : 1190
Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2012
Τόπος : here and there...

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή των εικόνων στην ιστοσελίδα   Σαβ Απρ 12, 2014 8:58 pm

Απο ότι έχεις το λευκό συνεχίζει να είναι το καλύτερο! Τα υπόλοιπα είναι πολύ φορτωμένα και αντί να κερδίζουν ισα ίσα που χάνουν οι μινιατούρες! Το μάυρο φόντο που έχω δεί οτι επιλέχθηκε απο κάποιους οκ, αλλά με πολύ καλό ρετουσάρισμα την μινιατούρας! Γιατί έτσι όπως είναι τώρα είναι απλά λάθος! Μιλόντας καθαρά γραφιστικά! Τέλος δεν είναι τυχαίο που το λευκό επιλέγεται απο τις περισσότερες εταιρίες που πουλούν μινιατούρες! Αν δεν κάνω λάθος μόνο η avatars έχει μαύρο. Αλλά δές πόσο καθαρά είναι τα ρετουσαρίσματα στις μινιατούρες! Επίσης αν θές να βάλεις φόντο γιατί δεν κάνεις κάτι αντίστοιχο με τη corvus belly (infinity)???

http://www.infinitythegame.com/infinity/en/category/pano/

http://www.infinitythegame.com/infinity/en/2012/miniatures/hospitaller-knight-father-officer-gabriele-de-fersen/
Shieldwolf

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή των εικόνων στην ιστοσελίδα   Κυρ Απρ 13, 2014 11:46 am

Και οι Titan-Forge και gamezone βάζουν μαύρο φόντο.

Για παράδειγμα παρ'όλο το κορυφαίο βάψιμο του, βλέπω την εικόνα που έχω για τον 2-handed Οrc, βλέπω ύστερα το 360 απο κάτω γεμάτο κίνηση και ζωντάνια και θεωρώ ότι αδικώ από μόνος μου τον εαυτό μου. Evil or Very Mad 

Arrow Όποιος έχει και τη μινιατούρα στα χέρια του παίζει να μου πεί και εκείνος τη γνώμη του, αλλά όταν διαβάζω για πολλοστή φορά ότι οι εικόνες στο "site of Shieldwolf are much worse, these guys should fix 'em", "the pics on their site didn't do much to sell them to me" κλπ κάποια στιγμή ξυπνάω και σκέφτομαι να βελτιωθώ και εγώ.Idea 
Εδώ ο Avatars έχει μία και μόνο φωτογραφία (ούτε κάν τη πίσω πλευρά, καλά, δε μιλάω για 360) και δεν έχει κανένα πρόβλημα. Ύστερα παίρνεις στα χέρια σου τον ήρωα Savage Orc και είναι μία *$^%  μπροστά στο δικό μου και μάλιστα πιό ακριβό. Crying or Very sad 

Το ίδιο -χωρίς την αναφορά στον Ισπανό- είπαν όλοι εκείνοι που πήραν τη δωρεάν μινιατούρα με τα πλαστικά, τουλάχιστον όσοι έστειλαν ένα email για να πουν το "ευχαριστώ"...  Neutral 

Έχω πάει σε γραφίστα για το ρετουσάρισμα ενώ προτύτερα είχα ρωτήσει και το φωτογράφο μου από τον οποίο όμως δεν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το τελικό αποτέλεσμα -εκτός των 360 που τα κάνει πολύ καλά-. Αφού πρώτα άκουσα κάτι κουλές τιμές  Shocked   και γλύτωσα το καρδιακό  Idea , κοίταξα να το κάνω μόνος μου.
Σχεδόν όλα τα λευκά τα έχω κάνει εγώ με ότι γνώσεις από photoshop έχω. Το πρόβλημα είναι ότι η ερασιτεχνική δουλειά δε κρύβεται...  Crying or Very sad
Shieldwolf

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή των εικόνων στην ιστοσελίδα   Κυρ Απρ 13, 2014 12:02 pm

Άλλες λύσεις ίσως είναι ασπρόμαυρες ενώ η βαμμένη εκδοχή θα είναι από κάτω σε 360...;

ή μήπως

Αλλαγή των εικόνων στην ιστοσελίδα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
BEARDEDHAMMERS :: Warhammer fantasy :: Modelling Lab :: ShieldWolf-
Μετάβαση σε: