WARHAMMER GAMING GROUP

ΦόρουμΦόρουμ  ΗμερολόγιοΗμερολόγιο  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών  Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Λέξεις Κλειδιά
elves griffon
Πρόσφατα Θέματα
» Warpath tournament 21/1/2018
Τρι Ιαν 16, 2018 7:32 pm από Ragnar

» South-Side by Gamers Castle
Δευ Μάης 29, 2017 4:21 pm από Ragnar

» Μαχη 5/1/17
Κυρ Ιαν 08, 2017 12:59 pm από Ragnar

» To group δραστηριοποιείται στο W40K?
Πεμ Νοε 03, 2016 4:27 pm από Ragnar

» Path to glory rounds
Τετ Νοε 02, 2016 8:39 am από Ragnar

» Warbands
Τετ Σεπ 07, 2016 7:53 pm από Ragnar

» Iron Keep-Path to Glory Campaign
Τετ Σεπ 07, 2016 11:10 am από Ragnar

» Age of Sigmar FAQ
Τρι Σεπ 06, 2016 8:28 pm από Ragnar

» BeardedHammers Infinity League
Δευ Αυγ 01, 2016 4:49 pm από Ragnar

Πλοήγηση
 Αρχική
 Ευρετήριο
 Κατάλογος Μελών
 Προφίλ
 Συχνές Ερωτήσεις
 Αναζήτηση
 2018
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Previews και νέα από τα releases μας...

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Boromir

Αριθμός μηνυμάτων : 410
Ημερομηνία εγγραφής : 15/02/2012
Τόπος : Nikaia

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Τετ Απρ 30, 2014 10:40 am

Respect!Ελα τα goblin chariot επιτελους να γινονται ομορφα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
Shieldwolf

Αριθμός μηνυμάτων : 323
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Παρ Μάης 23, 2014 1:15 pm

Έχουμε ανοίξει πειραματικά για λίγα λεπτά την ιστοσελίδα με λίγα από τα καινούρια προϊόντα.
Όποιος είναι μέσα μπορεί να δεί... αλλιώς μάλλον 28-29/05....  Idea 
Boromir

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Παρ Μάης 23, 2014 6:22 pm

Σνιφ!!!Δεν προλαβα!!
Boromir

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Παρ Μάης 23, 2014 9:39 pm

Ομορφα πολυ και τα δυο παιδια.Μπραβο!!!
Shieldwolf

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Τετ Μάης 28, 2014 7:42 pm

"Charging Forest" has been released... we are getting good!  Twisted Evil

Boromir

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Πεμ Μάης 29, 2014 10:23 am

Καλες πωλησεις παιδια!!!Μπραβο σας!!
Shieldwolf

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Πεμ Μάης 29, 2014 12:52 pm

Και αυτά μας άρεσαν πάρα πολύ, δε νομίζω σε αυτή τη κλίμακα να υπάρχει κάποιος που να πιστεύει ότι κυκλοφορεί κάτι καλύτερο και σε αυτή τη τιμή...  Cool 

Shieldwolf

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Τετ Ιουν 18, 2014 1:04 pm

Idea Και από τη Γερμανία καλά κρατούν τα νέα, δε ξέρω τι ακριβώς λέει αλλά θέλω να πιστεύω καλά...  Smile 

Arrow  http://www.brueckenkopf-online.com/?p=110318

ΥΓ. Πάμε για Humans!!!!  cheers 
Shieldwolf

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Τρι Ιουν 24, 2014 7:35 pm

Kαι τώρα έρχεται και ένα review από το Βέλγιο... πιστεύω τα παλλικάρια εκεί έκαναν (πάλι) πολύ καλή δουλειά  Very Happy 

Arrow http://wargameterrain.blogspot.com.es/2014/06/shieldwolf-miniatures-resin-mountain.html
Shieldwolf

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Παρ Ιουν 27, 2014 8:27 pm

Ένα από τα επόμενα μοντέλα μας είναι ο Human Arcane Sorcerer, o οποίος θα έχει δύο διαφορετικές εκδοχές για κεφάλι. Αυτές είναι εικόνες που βάζω αποκλειστικά στους Bearded Hammerers και είναι να μη δημοσιευθούν πουθενά παρακαλώ. Θα βαφτεί η μία εκδοχή από τις 2. Εγώ ξέρω ποιά προτιμώ περισσότερο, θέλω όμως και επιπλέον γνώμες για να δω τι προτιμάει η κοινότητα. Εσείς ποιά θα προτιμούσατε;  Smile 

1η εκδοχή

2η εκδοχή

olethros

Αριθμός μηνυμάτων : 417
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Παρ Ιουν 27, 2014 10:43 pm

Η μοϊκάνα τραβάει το ενδιαφέρον όσο να'ναι και είναι και σχετικα πρωτότυπη ειδικά για μάγο... ΑΛΛΑ ο γιουλ μπρινερ δίνει ευκαιρία για τρελό tribal τατουάζ σε όλο το κεφάλι. Σε ποιόν θα το δώσεις για βάψιμο; Ο Volomir δεν έκανε και πολύ καλή δουλειά με τα chariot, θέμα budget ήταν;

Ρε φίλε αυτή η κομπολόγα στο λαιμό τι ρόλο βαράει; δεν είναι λίγο άκυρη;
Δεν ξέρω αν έχει γίνει επίτηδες αλλά το staff φαίνεται να λειτουργεί ταυτόχρονα και σαν mace ... πολύ καλή ιδέα.
Shieldwolf

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Σαβ Ιουν 28, 2014 12:18 am

Τα chariots που έκανε ο Volomir δεν είχαν μειωμένο budget, αντιθέτως ο ζωγράφος πήρε ότι ζήτησε. Υπάρχει ένα κομμάτι που θεωρώ ότι μπορούσε να κάνει καλύτερα αλλά δε πιστεύω ότι στο σύνολο έχει κάνει κακή δουλειά. Αντιθέτως το εφέ της λάσπης νομίζω ότι είναι πολύ καλό και ειδικά με τα 360 που κάνουμε φαίνεται ακόμη καλύτερα.

Για το μάγο και εγώ προτιμώ την εκδοχή με τα μαλλιά αλλά περιμένω και από άλλους να πουν τη γνώμη τους (σελ.9 κάτω-κάτω) διότι δίνει πιό πολύ "κίνηση" στο μοντέλο. Ναι, το όπλο του μάγου έχει γίνει ώστε να είναι και close combat, θεωρώ πιό ρεαλιστικό να έχουν κάποιο όπλο πάνω τους παρά μόνο ένα ραβδάκι. Σε πόλεμο πάνε!

Η κομπολόγα που λες γύρω από το λαιμό του είναι αποσπώμενο κομμάτι και ο μοντελιστής πολύ να το προσθέσει εάν το επιθυμεί. Εμένα μου αρέσει, δε ξέρω. Θα τον προτιμούσες άνευ;
Master Chief

Αριθμός μηνυμάτων : 67
Ημερομηνία εγγραφής : 05/03/2014
Τόπος : Περιστέρι

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Σαβ Ιουν 28, 2014 1:50 am

Πολύ βουδιστικό/ασιατικό μου κάνει το κομπολόι για δυτικό (αν κρίνει από τον σταυρό στην κοιλιά) μάγο. Αν δεν είχε τον σταυρό στην κοιλιά δένει ωραία με το καραφλό κεφάλι και δίνει την αίσθηση κινεζοιάπωνα μάγου.
olethros

Αριθμός μηνυμάτων : 417
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Σαβ Ιουν 28, 2014 2:12 am

Shieldwolf έγραψε:
Τα chariots που έκανε ο Volomir δεν είχαν μειωμένο budget, αντιθέτως ο ζωγράφος πήρε ότι ζήτησε. Υπάρχει ένα κομμάτι που θεωρώ ότι μπορούσε να κάνει καλύτερα αλλά δε πιστεύω ότι στο σύνολο έχει κάνει κακή δουλειά. Αντιθέτως το εφέ της λάσπης νομίζω ότι είναι πολύ καλό και ειδικά με τα 360 που κάνουμε φαίνεται ακόμη καλύτερα.
Τι να σ' πω, εμένα μου χτύπησε λίγο άσχημα μετά τη δουλειά του Amon. Ίσως είχε βάλει ψηλά τον πήχυ, τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα. Πάντως έχεις δίκιο ότι στο 360 φαίνεται καλύτερα, δεν το είχα προσέξει.

Shieldwolf έγραψε:
Η κομπολόγα που λες γύρω από το λαιμό του είναι αποσπώμενο κομμάτι και ο μοντελιστής πολύ να το προσθέσει εάν το επιθυμεί. Εμένα μου αρέσει, δε ξέρω. Θα τον προτιμούσες άνευ;
Υποθέτω το πρόβλημά μου είναι ότι δεν είναι κάτι σαφές, δεν καταλαβαίνω περί τίνος πρόκειται οταν το βλέπω και τελικά απλά μου θυμίζει ενα τεράστιο κομπολόι. Βέβαια αφου είναι αποσπώμενο δεν υπάρχει ζήτημα, θα σου πρότεινα στο site να έχεις και φωτό χωρίς αυτό ώστε να είναι σαφές και να μην αποθαρυνθεί κάποιος να το πάρει εξ'αιτίας αυτού.

all in all (που λένε και στο χωριό μου) ωραίο μινιατούρι, περιμένουμε τους υπόλοιπους humanάδες...
MrBrasidas045

Αριθμός μηνυμάτων : 176
Ημερομηνία εγγραφής : 11/02/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Σαβ Ιουν 28, 2014 7:04 pm

olethros έγραψε:
ο γιουλ μπρινερ δίνει ευκαιρία για τρελό tribal τατουάζ σε όλο το κεφάλι.

και εγώ προτιμώ τον καραφλό μαγούλη, χτυπάει πιο ωραία στο μάτι. Η κίνηση της ρόμπας του δίνει ωραία αίσθηση στο μοντέλο.
Πράγματι ο κολιές στο λαιμό παραείναι μεγάλος, θα συμφωνήσω με τον Olethro, πρέπει να είναι ξεκάθαρο ότι μπορεί να αποσπαστεί από το μοντέλο.
Ragnar

Αριθμός μηνυμάτων : 2411
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2012
Τόπος : Ιλιον-Αττικης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Κυρ Ιουν 29, 2014 3:08 pm

παιδια και γω κλεινω προς τον Γιουλ Μπρινερ Very Happy 
συμφωνω για το "κομπολοι" προσωπικα δεν μου αρεσει.
Shieldwolf

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Κυρ Ιουν 29, 2014 8:44 pm

Δε θα είναι όμως υπερβολικά γυμνός χωρίς κάτι εκεί...; μήπως να σκαλίζαμε κάτι άλλο;  Neutral 
Boromir

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Δευ Ιουν 30, 2014 12:13 am

Και τα δυο κεφαλια ειναι πολυ ωραια.θα μπορουσαν και τα δυο να ναι στο κιτ.Το κομπολοι με ολο το σεβασμο οχι.Αν γινει ενα μικροτερο μενταγιον ισως?

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Boromir στις Δευ Ιουν 30, 2014 9:40 am, 1 φορά
Shieldwolf

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Δευ Ιουν 30, 2014 8:24 am

Ναι, και τα 2 στο ίδιο kit θα είναι, άλλωστε αυτό το κάνουν και άλλοι και το βρίσκω πολύ απλό και πολύ έξυπνο.
Επομένως είναι καθαρό πλέον ότι το κομπολόϊ καταργείται και πάμε για αλυσιδούλα...  Cool 
andreasch

Αριθμός μηνυμάτων : 1190
Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2012
Τόπος : here and there...

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Δευ Ιουν 30, 2014 10:31 am

Ίσως το κομπολόι (αφού πλέον έτσι καθιερώθηκε  Razz ) να θέλει ξανά sculpting για να κάθεται πιο σωστά στο σώμα. Η ιδέα του υπερμεγέθους κολιέ εμένα δεν με χαλάει γιατί μου θυμίζει κάτι απο manga. Λόγω του ότι μου αρέσει αυτή η αισθητική δεν με χαλάει καθόλου! Αντιθέτως! Τώρα σε άλλους δεν αρέσει, αλλά αυτό είναι υποκειμενικό στο γούστο του καθενός! Δεν μπορείς να τους πιάσεις όλους. Η καλύτερη επιλογή είναι αυτή που έκανες, το οτι είναι αποσπώμενο, αλλά όπως είπαν θα πρέπει με μία φώτο να το δείχνεις γιατί πολλοί δεν θα το καταλάβουν.
Τώρα για κεφάλι εμένα δεν με χαλάει καμία απο τις δύο.
Shieldwolf

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Δευ Ιουν 30, 2014 1:55 pm

andreasch έγραψε:
Ίσως το κομπολόι (αφού πλέον έτσι καθιερώθηκε  Razz ) να θέλει ξανά sculpting για να κάθεται πιο σωστά στο σώμα. Η ιδέα του υπερμεγέθους κολιέ εμένα δεν με χαλάει γιατί μου θυμίζει κάτι απο manga. Λόγω του ότι μου αρέσει αυτή η αισθητική δεν με χαλάει καθόλου! Αντιθέτως! Τώρα σε άλλους δεν αρέσει, αλλά αυτό είναι υποκειμενικό στο γούστο του καθενός! Δεν μπορείς να τους πιάσεις όλους. Η καλύτερη επιλογή είναι αυτή που έκανες, το οτι είναι αποσπώμενο, αλλά όπως είπαν θα πρέπει με μία φώτο να το δείχνεις γιατί πολλοί δεν θα το καταλάβουν.
Τώρα για κεφάλι εμένα δεν με χαλάει καμία απο τις δύο.

Mα υποτίθεται ότι αιωρείται από τη μαγικές δυνάμεις που ελκύει ο μάγος...  Sad 

Μάλλον θα το σκαλίσουμε λίγο πιό μικρό και θα το προσθέσουμε και αυτό σαν 2η ενναλακτική στο μενταγιόν (εκτός εάν τον αφήσει κανείς γυμνό...)
andreasch

Αριθμός μηνυμάτων : 1190
Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2012
Τόπος : here and there...

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Δευ Ιουν 30, 2014 4:02 pm

Δυστηχώς είναι πολύ δύσκολο να μπορέσεις να περάσεις την αίσθηση της αιώρησης. καλύτερα να το κάνεις κανονικά. Τουλάχιστον εμένα δεν μου έδωσε αυτή την αίσθηση.
Atrus

Αριθμός μηνυμάτων : 80
Ημερομηνία εγγραφής : 04/08/2012
Τόπος : Pyramid-Temple of Tepok, Itza, Lustria

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Τρι Ιουλ 01, 2014 4:16 am

Αν επιτρέπεις μια παρέμβαση/ιδέα:

Συμφωνόντας απόλυτα με τον Andreasch, να καταφέρεις να απεικονίσεις αιωρούμενο αντικείμενο σε γλυπτό/μινιατούρα είναι εξαιρετικά δύσκολο λόγω φυσικών περιορισμών του μέσου που χρησημοποιείς. Τολμώντας να πάω παραπέρα (καθώς δεν είμαι καλήτεχνης), αυτό που προτείνω να κάνεις εφόσων επιθυμείς να κρατήσεις το amulet καθώς και να απεικονίσεις ύπαρξη μαγικής ενέργειας, όπως αναφέρεις χαρακτηριστικά, είναι:

1. Να το σχεδιάσεις ώστε να κάθεται σε οποιαδήποτε στάση του επιτρέπει να έρχεται κατά το λιγότερο δυνατό σε επαφή με το σώμα του μάγου και προφανώς να φαίνεται ότι υπακούει όσο λιγότερο γίνεται τους φυσικούς νόμους. Τυχαίο παράδειγμα, ένα πολύ μικρότερο amulet που κάθεται όμως όρθιο στο χέρι του μάγου είναι πολύ πιο πειστικό και καλαίσθητο απο ένα oversized που φαίνεται πως απλά στηρίζεται στο σώμα του.

Γενικά όμως:
"Magic is flashy", για τον περισσότερο κόσμο τουλάχιστον, όπως πολύ σωστά αναφέρεται σε ένα βιβλίο για RPG (DM's Guide, DnD 3rd Edition, ναι έχω τόσο καλή μνήμη :p) οπότε πιστεύω προσωπικά αν θέλεις να δώσεις στο μοντέλο accessories τότε fireballs, orbs, ice globes, burning weapons/clothing είναι κατ'εμενα καλήτερο. Κοινότηπο σίγουρα, αλλά συγχρόνως σχεδόν εγγυημένη αποδοχή απο το κοινό και μεγαλήτερη πιθανότητα να μπορεί να ανταποκριθεί (κυρίως λόγω εμπειρίας) ο sculptor/designer. Είναι όμως θέμα επιλογής παραδεχωμένος.

Ελπίζω να βοήθησα κάπως.
Shieldwolf

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Τρι Ιουλ 01, 2014 2:32 pm

Σαφώς και βοήθησες, αναλυτικότατος θα έλεγα. Δε κατάλαβα μόνο τι εννοείς με το "ένα πολύ μικρότερο amulet που κάθεται όμως όρθιο στο χέρι του μάγου", αλλά μάλλον θα κινηθούμε στο να σκαλίσουμε ένα πιό μικρό amulet που να κολλάει στο μάγο σα ξεχωριστό αντικείμενο...  Smile 
Atrus

Αριθμός μηνυμάτων : 80
Ημερομηνία εγγραφής : 04/08/2012
Τόπος : Pyramid-Temple of Tepok, Itza, Lustria

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Previews και νέα από τα releases μας...   Τρι Ιουλ 01, 2014 4:23 pm

Shieldwolf έγραψε:
"ένα πολύ μικρότερο amulet που κάθεται όμως όρθιο στο χέρι του μάγου",

Κράτα το "ενα μικρότερο amulet", καθώς το "που κάθεται όμως όρθιο στο χέρι του μάγου" μέρος της πρότασης είναι αποτέλεσμα ολόκληρων 1.5secs of brainstorming άρα σημείωσε λάθος  Razz 

Shieldwolf έγραψε:
που να κολλάει στο μάγο σα ξεχωριστό αντικείμενο

Έχεις βρεί το ελιξήριο της επιτυχίας imo, με αυτή την άποψη. Budget επιτρέποντως το να δίνεις την ευκαιρία στον πελάτη να κάνει customize το μοντέλο όπως θέλει, είναι πολιτική που απλά κερδίζει Smile

Previews και νέα από τα releases μας...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 9Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
BEARDEDHAMMERS :: Warhammer fantasy :: Modelling Lab :: ShieldWolf-
Μετάβαση σε: